Galeria wydarzeń - Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu


Nagłówek

Galeria wydarzeń

V Targi Pracy Powiatu Zgierskiego

Lodołamacze 2017

III Targi Pracy Powiatu Zgierskiego

Giełda Pracy w dniu 17.06.2014r

W dniu 17.06.2014r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu, ul. Sadowa 6a 
(sala konferencyjna) odbyła się GIEŁDA PRACY.

Przedstawiciel firmy Work Express sp. z o.o poszukiwał pracowników na stanowisko magazyniera oraz pakowacza.

Konferencja 'Nowe spojrzenie na aktywizację zawodową mieszkańców powiatu zgierskiego. Podsumowanie i perspektywy' 30 września 2014r.

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu wspólnie z partnerami rynku pracy zorganizował w dniu 30 września 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu konferencję zatytułowaną: „Nowe spojrzenie na aktywizację zawodową. Podsumowanie i perspektywy".

Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte w dniu 25 sierpnia 2014 roku pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Zgierzu a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zgierzu, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Łódzkim, Zespołem Szkół im. J. Cezaka w Zgierzu, Zgierskim Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu, Fundacją UWOLNIENIE, Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne JA-TY-MY. Na konferencję zaproszeni zostali również inni partnerzy rynku pracy, m.in. władze miast i gmin z terenu powiatu, dyrektorzy szkół, ośrodków pomocy społecznej, szefowie ośrodków szkoleniowych oraz organizacji pozarządowych. Swoją obecnością uświetnili spotkanie posłowie Pani Agnieszka Hanajczyk i Pan Artur Dunin.

W trakcie Konferencji ustalono model wspólnych działań pomocowych skierowanych do osób bezrobotnych. Podkreślono wagę przepływu informacji, który ułatwi kompleksowe rozwiązanie problemów zatrudnieniowych naszych podopiecznych.

Podczas Konferencji miało miejsce podsumowanie konkursu PRACODAWCA ROKU 2013. Kryteriami wyboru finalisty były m.in. współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy w Zgierzu przy pozyskiwaniu nowych pracowników a także inwestycje w rozwój swoich kadr. Zwycięzcą konkursu okazała się firma LEGS, producent przędzy. Miejmy nadzieję, że wyróżnienie będzie stanowić zachętę również dla innych firm do współpracy z urzędem, gdzie poza wsparciem finansowym mogą uzyskać bezpłatną pomoc doradczą przy doborze kandydatów do pracy.

Pani Poseł Agnieszka Hanajczyk, Pan Krzysztof Kozanecki - Starosta Powiatu Zgierskiego i Pani Marta Pietrak-Kędzierawska - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu wręczyli statuetkę dla Pracodawcy roku 2013.

VII Powiatowe Targi Edukacyjne

W dniu 25 marca 2014r. w sali MOSIR w Zgierzu, Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu po raz pierwszy zaprezentował swoją ofertę podczas VII Powiatowych Targów Edukacyjnych.

Szkolenie 'Spawanie MAG (135)-1, MAG (135)-8, TIG (141)-1, TIG (141)-8 '

W dniach 16.09.2013 r. – 12.11.2013 r., odbywa się szkolenie „Spawanie MAG (135)-1, MAG (135)-8, TIG (141)-1, TIG (141)-8 " – realizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łodzi. Na szkolenie zostało skierowanych 10 osób bezrobotnych zamieszkałych na terenie Powiatu Zgierskiego, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu. Kurs obejmuje 240 godzin zajęć. Uczestnicy przygotowują się do pracy w charakterze spawacza.

Szkolenie 'Obrabiarki sterowane numerycznie'

W dniach 26.08.2013 r. – 10.10.2013 r., odbyło się szkolenie „Obrabiarki sterowane numerycznie" – grupa II realizowane przez Europejskie Centrum Edukacji "LIBRA" Elżbieta Krzak. Na szkolenie zostało skierowanych 10 osób bezrobotnych zamieszkałych na terenie Powiatu Zgierskiego, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy  w Zgierzu. Kurs obejmował 170 godzin zajęć.

Szkolenie 'Fryzjer - stylista'

W dniach 26.08.2013 r. – 10.10.2013 r., odbyło się szkolenie „FRYZJER - STYLISTA" – realizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łodzi. Na szkolenie zostało skierowanych 10 osób bezrobotnych zamieszkałych na terenie Powiatu Zgierskiego, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu. Kurs obejmował 200 godzin zajęć. Uczestnicy przygotowywali się do zawodu fryzjera.

I Targi Pracy Aleksandrów Łódzki

W dniu 16 października 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim, Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu zaprezentował swoją ofertę podczas I Targów Pracy w Aleksandrowie Łódzkim. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Punkt Pośrednictwa Pracy przy OHP w Aleksandrowie Łódzkim. Patronat honorowy imprezy objęli Pani Agnieszka Hanajczyk – poseł na Sejm RP oraz Pan Jacek Lipiński - Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego.
Swoją ofertę zaprezentowali następujący pracodawcy: Adrian, API.PL Spółka z o.o., Legs, Cukiernia Krakowiak, Mechanika Pojazdowa Aureliusz Błaszczyk, Oriflame oraz Agencje Pracy: JOB Impulse Polska, Polski Holding Rekrutacyjny sp. z o.o.  Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego i Gminy.

Szkolenie 'Pracownik serwisu sprzątającego'

W dniach od 26.08.2013 r. do 06.09.2013 r. odbyło się szkolenie „Pracownik serwisu sprzątającego" realizowane przez Neo Consulting&Investmen sp. zo.o. w którym uczestniczyło 10 osób. Szkolenie finansowane było przez Europejski Fundusz Społeczny.

I Targi Pracy Powiatu Zgierskiego

W gorący czwartek 20 czerwca 2013 roku w Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgierzu odbyły się „I Targi Pracy Powiatu Zgierskiego". Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie zainicjowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu.

W targach wzięło udział 25 pracodawców z terenu powiatu zgierskiego. Wśród nich znalazły się takie firmy jak: Corninig Cable Systems, Raben, ABB, Procter & Gamble, Lek, Aunde Poland, Adrian, Legs, McDonald's, Centrum Dystrybucji Excellence i inni.

Częścią wystawienniczą targów były także cztery warsztaty tematyczne, prowadzone przez partnerów zewnętrznych.

Targi były także szansą dla tych, którzy myślą o rozpoczęciu własnej działalności. Każdy zainteresowany miał okazję skorzystać z porad w zakresie budowania i prowadzenia własnej firmy. Propozycja targów spotkała się z dużym zainteresowaniem pracodawców, osób bezrobotnych, młodzieży oraz mieszkańców naszego powiatu.

Szkolenie dla formierzy i rdzeniarzy

W dniach 03.06.2013 r. – 25.06.2013 r. odbyło się: „Szkolenie dla formierzy i rdzeniarzy", realizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łodzi, Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Zgierzu. Na szkolenie zostało skierowanych 10 osób bezrobotnych zamieszkałych na terenie Powiatu Zgierskiego, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu.

Kurs obejmował 100 godzin zajęć teoretycznych. Celem szkolenia było przygotowanie do pracy w odlewni, jednej z firm funkcjonujących na terenie Zgierza.

Szkolenie 'Kierowca wózków jezdniowych z uprawnieniami'

W dniach 03.06.2013 r. – 14.06.2013 r., odbyło się szkolenie „Kierowca wózków jezdniowych z uprawnieniami" – grupa II, realizowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łodzi, Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Zgierzu. Na szkolenie zostało skierowanych 10 osób bezrobotnych zamieszkałych na terenie Powiatu Zgierskiego, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu. Kurs obejmował 44 godziny zajęć teoretycznych i 15 godzin praktycznych. Celem szkolenia było przygotowanie uczestników do obsługi wózków jezdniowych.
Wyświetlanie 1 - 15 z 29 rezultatów.
Pozycji na stronę: 15

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę